Słupsk - Nieruchomości Puławski
PL
DE
GB
FR
76-200 Słupsk
ul. Tuwima 23/11
tel. 0 691 541 969
Mieszkania
Domy
Działki
Obiekty i grunty komercyjne
 
obiekty i grunty komercyjne
oferta nr NP0707 - posiadłość z XVIII wiecznym Pałacem
Numer oferty:NP0707
Rodzaj transakcji:sprzedaż
Lokalizacja:10 km od Bałtyku, gm. Smołdzino
Forma własności:własność
Powierzchnia działki:85 500 m2
Cena:3 500 000 zł

Posiadłość z pałacem z XVIII wieku , z częścią dobudowaną w XX wieku , budynkiem mieszkalnym, budynkami gospodarczymi, stawy - 10 km od morza Bałtyckiego, 2 km od jez. Gardno, przy głównej drodze Słupsk Rowy - Smołdzino
W skład nieruchomości wchodzą: działka zabudowana o powierzchni 4,8783ha oraz działka niezabudowana rolna o powierzchni 3,6806ha, łącznie 8,5589ha.
Nieruchomość zabudowa to: :
Pałac murowany z przełomu XIX i XX wieku. Budynek w rzucie przyziemia w kształcie litery T, podpiwniczony, z użytkowym poddaszem. W środkowej części elewacji frontowej - portyk wgłębny z kolumną. Elewacja frontowa skromna, w części południowej budynku ozdobna – pilastry. Dach kryty blachą, wielopołaciowy z lukarnami. Konstrukcja dachu drewniana, budynek podpiwniczony z pomieszczeniami do wykorzystania.
W budynku znajdują się pomieszczenia z przeznaczeniem na pokoje, łazienki, na uwagę zasługuje sala balowa z odrestaurowanymi elementami sztukaterii: stiuki na suficie, ściany plastry, ozdobny balkon, kominek.
Budynek jest w trakcie remontu, sukcesywnie będą prowadzone prace adaptacyjne w celu przygotowania pomieszczeń spełniających standardy do przebywania i opieki nad osobami starszymi lub hotelu.
Budynek funkcjonalny, dobrze utrzymany, w dobrym stanie technicznym.
Media: nowa instalacja grzewcza , rozprowadzona instalacja kanalizacyjna, woda, prąd; we wszystkich pomieszczeniach
Budynek mieszkalny wolno stojący: parterowy z poddaszem użytkowym, na parterze 2 mieszkania ok. 50 mkw w tym jedno wykończone w wysokim standardzie, góra możliwość wydzielenia dwóch mieszkań, aktualne w trakcie remontu.
Media: nowa instalacja grzewcza , rozprowadzona instalacja kanalizacyjna, woda, prąd; we wszystkich pomieszczeniach
Budynek gospodarczy: w części garaż w części pomieszczenie na piec co.
Budynek stajni w trakcie budowy z możliwością adaptacji na budynek mieszkalny
Budynek gospodarczy nowo wybudowany z wybiegiem z możliwością hodowli zwierząt, założenia zwierzyńca.
Na szczególną uwagę zasługuje park stanowiący otulinę dla budynków. Park stanowią pojedyncze okazy starodrzewia (buk czerwony, jesion, modrzew) w części wjazdowej na teren nieruchomości i dalej wnętrze parku to zwarty masyw drzewostanu z okazałymi dębami, bukami. Całości dopełniają elementy małej architektury z wybrukowanymi kostką granitową licznymi alejkami wijącymi się pomiędzy okazami drzew, skalniaki, pergola, okazałe wybudowane z kamienia miejsce na ognisko, liczne nasadzenia drzew iglastych, krzewów ozdobnych, w części południowej nieruchomości sad z nasadzeniami głównie jabłonie, całość pokrywa bardzo dobrze utrzymany trawnik.
Na terenie nieruchomości znajdują się dwa zbiorniki wodne, z których jeden widoczny jest drogi głównej, drugi w części zachodniej oraz ciek wodny płynący w zakopanej rurze zasilający zbiorniki.
Nieruchomość ma kształt zbliżony do prostokąta, teren płaski, dojazd drogą gminną ( trasa Słupsk – Smołdzino).
Całość ogrodzona od frontu reprezentacyjną, stylową bramą dwuskrzydłową kutą, i po bokach ozdobne kute furtki wejściowe, ze słupkami i murkami murowanymi obłożonymi cegłą klinkierową, całość ogrodzona metalowym płotem na podmurówce.
Media:
własne ujęcie wody (studnia głębinowa)
zbiornik bezodpływowy
Miejsce z dużym potencjałem do wykorzystania, uwzględniając lokalizację nieruchomości w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego oraz bliskość jezior: Gardno (2 km) , Łebsko, Morze Bałtyckie (10km) a także usytuowanie budynków w otoczeniu okazałych drzew w świetnie zagospodarowanym i utrzymanym parku oraz budynek pałacu o funkcjonalnym układzie pomieszczeń, w dobry stan technicznym, ponadto dobra dostępność komunikacyjna (przy głównej drodze) reprezentacyjny charakter całości, dobre warunki środowiskowe, czyste powietrze, miejsce do wykorzystania idealne dla inwestora jako dom spokojnej starości czy pensjonatu.

Powyższe informacje nie są ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego lecz mają wyłącznie charakter informacyjny i zostały uzyskane na podstawie oświadczeń Sprzedającego